Buda Business Center

1027 Budapest, Kapás u. 11-15.
www.casaproperty.hu bbc.irodahaz.info
A
kategória
Bejelentkezés bejelentkezés + - betűméret Küldés küldje tovább Adatlap PDF Stat statisztika kedvencekhez [+]

"A" kategóriás irodaház:

Kizárólagos követelmények:
modern kábelvezetés
emelt padló / álmennyezet
modern légkondícionálás
biztonságos, fedett autó parkolási lehetõség
parkolóhelyek/m2: belváros - 1:100, központi - 1:75, nem központi és perifériális - 1:50
kiváló minõségû, I. osztályú szabvány kivitelezés
színvonalas facility management
24-órás hozzáférés és biztonsági szolgálat
minimum 1000 m2 kiadható irodaterület


Egyéb követelmények: /min. 6 követelmény megléte szükséges/
nagy sebességű modern liftek
irodai belmagasság: min. 2.65 m
prestige / minőségi recepciós terület
flexibilis irodák kialakíthatósága
kiváló minőségű építészeti tervezés
szolgáltatások az épületben vagy a közvetlen szomszédságban
szünetmentes áramellátás vagy kettős betáplálás
kettős üvegezésű ablakok, reflexiós üvegezéssel vagy árnyékolással
étterem
Üzenet küldés
Feladó neve Címzett neve
Feladó e-mail címe Címzett e-mail címe

Üzenet
  • Fotók
  • Alaprajzok
  • Videó
media
Lokáció
Útvonaltervezés az irodaházhoz:
pl.: 1113 Budapest Nagyszőlős utca 11-15

Buda Business Center adatai

Irodaterület összesen: 5897 m2
Jelenleg kiadó iroda: 3523 m2
Min. bérbeadható iroda: 106 m2
Közös területi arány: 7 %
Bérbeadottság: 40 %

Iroda bérleti díj:

11.9 - 13.5  €/m2/hó + ÁFA
Bérleti díj tájékozató jellegű!
Üzemeltetési költség: 1100 Ft/m2/hó + ÁFA
Raktár bérleti díj: 7  € /m2/hó + ÁFA
 
 
Építés: 1992 Január
Felújítás: 2010 Január
Szintek: 3 garázsszint + F + 7
Liftek száma: 3

Parkolók
  Parkolóhelyek Szabad Parkolási díj
Mélygarázs 176 90.00 €/gk/hó + ÁFA
PDF Prospektus letöltése

Bérbeadás

Ajánlatkérés E-mail-ben
CA IMMO Real Estate Managment Hungary Kft.
+36.1.501.2800
Kistamás Ágnes
Kistamás Ágnes

+36.1.374.3040
Somogyi Zsuzsanna
Somogyi Zsuzsanna

+36.1.877.1000
+36.20.254.4637

Buda Business Center - általános leírás

A Kapás utca 11-15. szám alatti Buda Business Center a II. kerületben csendes, nyugodt, mindazonáltal tömegközlekedéssel és autóval jól megközelíthető helyen, a Mammut közelében helyezkedik el.

Az 1991-ben épült „A” kategóriás irodaházat 2009-ben felújította a tulajdonos, így korszerű műszaki megoldások és modern megjelenés biztosítja a bérlők kényelmét.

Szolgáltatás

- 24 órás portaszolgálat és őrzés
- épületmenedzsment
- mélygarázs
- raktár
- gépészetileg, esztétikailag felújított

Műszaki adatok

- szünetmentes áramellátás
- elektromos beléptető rendszer
- párásított légkondicionálás
- 4 csöves fan-coil rendszer
- ISDN központ

Bérlői referenciák

AdNovum, Cemex

Megközelítési lehetőségek

M2, HÉV, Busz: 11,
villamos: 4, 6

Kiadó területek

Rugalmasan alakítható irodaterületek, csendes környezet, központi elhelyezkedés, jó tömegközlekedési adottságok.

Szintek, kiadó irodahelyiségek

  Terület Ebből kiadó Bérleti díj   Alaprajz
Földszint 684 m2 684 m2  
Irodahelyiségek a szinten:
27 m²     130 m²     159 m²     368 m²    
I. Emelet 1134 m2 387 m2  
Irodahelyiségek a szinten:
387 m²    
II. Emelet 907 m2 539 m2  
Irodahelyiségek a szinten:
129 m²     200 m²     210 m²    
III. Emelet 896 m2 379 m2  
Irodahelyiségek a szinten:
379 m²    
IV. Emelet 842 m2    
V. Emelet 765 m2 765 m2  
Irodahelyiségek a szinten:
765 m²    
VI. Emelet 563 m2 563 m2  
Irodahelyiségek a szinten:
563 m²    
VII. Emelet 106 m2 106 m2  
Irodahelyiségek a szinten:
106 m²    

További irodaházaink:

CA IMMO Real Estate Managment Hungary Kft.

Bartók Ház       City Gate Irodaház       Europolis Park BUDAPEST AEROZONE       INFOPARK A épület       IP West       R70 Office Complex       Víziváros Office Center

Buda Business Center - kapcsolódó hírek

Irodahosszabbítások a CA Immo-nál

2012. 05. 22.
Három bérlő is a maradás mellett döntött a CA Immo portfoliójában lévő irodaházakban. A Panasonic az Infopark ’A’-ban, a CBS Property és még egy további bérlő a Capital Square-ben hosszabbította meg irodabérleti szerződését. A három tranzakció összesített területigénye meghaladja az 1400 négyzetmétert.

Mi várható az irodapiacon?

2012. 04. 17.
Az ingatlan tanácsadókat tömörítő BRF (Budapesti Ingatlan Tanácsadók Egyeztető Fóruma) ma tette közzé a 2012 első negyedévre vonatkozó irodapiaci adatait. Nézzük, hogy Gulyás Ede, a CA Immo, Magyarország egyik vezető ingatlanbefektetési társaság ügyvezetője szerint mire számíthatunk!

Eladásokat tervez a CA Immo

2012. 03. 28.
Idén mintegy 300-350 millió euró értékben kíván eladni portfóliójából a bécsi tőzsdén jegyzett, többek között Magyarországon is jelen lévő CA Immo ingatlanbefektetési társaság – áll a cég közleményében.

A budapesti irodák 10%-át a szolgáltató központok bérlik

2012. 02. 28.
Még mindig jobban megéri Budapestre hozni a szolgáltató központokat , mint egy nálunk olcsóbb, fejlődő országba telepíteni őket. Magyarország központi fekvésének, jól képzett, nyelveket beszélő munkaerejének és fejlett infrastruktúrájának köszönhetően több mint harminc SSC bérel irodát a magyar fővárosban, összesen közel 200.000 négyzetméteren – derül ki a CA Immo és a DTZ felméréséből.

Mi lesz a Malév ingatlanjaival?

2012. 02. 06.
Évi közel egymillió eurót spórolt volna meg a Malév, ha - miként azt tervezték - 2012 nyarára az igazgatóság és a légitársaság irodai alkalmazottai is a repülőtérre, az 1-es és a 2-es terminál közti háromemeletes épületek mintegy 10 ezer négyzetméterére költöznek.


további hírek...

Hasonló irodaházak

  • Bérleti díj szerint
  • Lokáció szerint
  • Terület szerint
Hasonló irodaházak
Infopark D épület
kiadó: 2011 m²
SZÁMALK Irodaház
kiadó: 0 m²
Millennium Tower III.
kiadó: 0 m²
Haller Gardens
kiadó: 16000 m²
Capital Square
kiadó: 2597 m²
Víziváros Office Center
kiadó: 4335 m²
Tölgyfa Irodaház
kiadó: 600 m²
Carion Center
kiadó: 120 m²
Central Business Center
kiadó: 4480 m²
Miniatűr-Ház
kiadó: 152 m²
CsalogányHáz
kiadó: 500 m²
Duna Center
kiadó: 1588 m²
Alkotás Point
kiadó: 3830 m²
First Site Irodaház
kiadó: 3638 m²
Fehérvári úti Irodaház
kiadó: 3346 m²
Déli Point
kiadó: 3855 m²
Fogarasi Trade Center
kiadó: 3370 m²
Center Point I-II
kiadó: 3317 m²

Iroda és irodaház ajánló

kiadó iroda: 6144 m2
Hungária Krt. 179-187
kiadó iroda: 1500 m2
Váci út 110.
kiadó iroda: 1407 m2
Tímár u. 20.
kiadó iroda: 1011 m2
Szenkirályi u. 8.
kiadó iroda: 10373 m2
Kőér utca 2/A

Leed


A LEED rendszert 1998-ban hozták létre az Egyesült Államokban, de már születésétől kezdve lehetett alkalmazni a világon bárhol. Az Egyesült Államokon kívül többek között a Dél-kelet-ázsiai régióban terjedt el. A nemzetközi alkalmazást nehezítheti, hogy a rendszer esetében az amerikai szabványoknak kell megfelelni – amit a nemzeti szabványok ugyan gyakran túl is teljesítenek, de ennek igazolása hosszadalmas.


A LEED rendszer keretében minősíteni lehet új, és már meglévő épületeket is. Ezen felül külön rendszert dolgoztak ki azokra az esetekre is, amikor egy új épület tulajdonosa vagy bérlője szeretné minősíttetni az épületet.


Minden LEED rendszer esetében azonos kategóriákban lehet pontokat szerezni (fenntartható terület, vízhasználat, energiafelhasználás és légkör, anyagfelhasználás és ezek forrásai, a belső környezet minősége, innováció), de a pontok megszerzésének feltételei eltérőek. Az elért pontokat összesítik, és ez alapján ér el a projekt „Certified”, „Silver”, „Gold” vagy „Platinum” minősítést. A minősítési folyamat során először regisztrálják a projektet, majd a projekt résztvevői az egyes pontoknak való megfelelést igazoló dokumentumokat feltöltik a megadott honlapra; a minősítési folyamat tehát teljes egészében online zajlik. Nem előírás, hogy a projektben részt vegyen LEED Accredited Professional (a LEED által tanúsított szakember), de ez megkönnyíti a minősítési folyamatot.

Zöld épület


A Zöld irodaház olyan épület, amely célul tűzött ki egy nemzeti vagy nemzetközi, harmadik fél általi, független zöld tanúsítási rendszer szerinti minősítést, mint pl. a LEED vagy az EU GreenBuilding tanúsítása. Budapesten ilyenek pl. a Skanska által fejlesztett projektek, a Népliget Center és a következő tervezett irodaháza, a Green House.


A zöld épületek környezetileg fenntartható épületek, amelyek tervezésük, kivitelezésük, működésük során csökkentett hatással bírnak az emberi egészségre és a környezetünkre.

Breeam


A BREEAM a legelsőként kifejlesztett környezettudatos épületminősítési rendszer. Több minősítési rendszer épül a BREEAM alapjaira, de igazi nemzetközi elterjedését 2008-ig az akadályozta, hogy mindaddig az Egyesült Királyságon kívüli projektekre külön kritériumrendszert kellett kifejleszteni, aminek komoly anyagi és időbeli vonzata volt. 2008-ban megjelentek a BREEAM International Europe rendszerek, melyek az iroda, az ipari és a kereskedelmi épületek nemzetközi minősítését tették lehetővé. Az újonnan bevezetett minősítési rendszert egy éven keresztül (2009-ben) tesztelték, illetve a kritérium rendszereket finomították. 2010. január 1-jétől nemzetközi szinten a BREEAM Europe Commercial 2009 minősítési rendszerrel lehet a kereskedelmi, az iroda- és ipari épületeket minősíttetni. Ezen felül lehetőség van arra is, hogy csak az épület szerkezete kapjon minősítést, ez főleg akkor jelent előnyt, ha a végfelhasználók és azok pontos igényei nem ismertek, de az épületfejlesztő mégis BREEAM minősítést szeretne szerezni a beruházásra.


Az új épületekre vonatkozó BREEAM minősítés két fő részből áll: a tervezési fázis alatti minősítésből és az építkezés befejezését követő minősítésből. A végső minősítést az építkezés befejezését követő minősítés után lehet megszerezni, hisz ekkor lehet arról megbizonyosodni, hogy a tervezési fázisban tett nyilatkozatok vagy tervek ténylegesen, illetve hogyan valósultak meg. Magát a BREEAM minősítést, és az egész folyamat lebonyolítását csak az anyaszervezet (BRE) által tanúsított minősítők végezhetik el.


Azon épületek esetében, melyeknél a fent említett BREEAM Europe Commercial 2009 minősítő rendszerrel nem lehet minősíttetni, a projekt-, illetve épület specifikus BREEAM International Bespoke rendszert lehet alkalmazni. Ilyenkor a BRE az adott épületre (vagy épületcsoportra) egy saját kritérium rendszert dolgoz ki, mellyel a minősítés elvégezhető.


A tapasztalat azt mutatja, hogy a BREEAM nemzetközi verziói aránylag könnyen adaptálhatóak az Európai Unió országaiban, hisz a minősítés során túlnyomórészt Uniós szabványoknak kell megfelelni, sőt, a nemzeti szabványok és előírások is alkalmazhatóak akkor, ha azok követelményei legalább az Uniós szabványoknak megfelelnek.


A rendszert folyamatosan fejlesztik; emellett a jövőben új rendszerek is bevezetésre kerülnek. A közeljövőben pedig egy érdekes rendszerrel bővül a nemzetközi BREEAM minősítő rendszercsalád: 2010 tavaszán várható a BREEAM Europe In Use rendszer megjelenése, mellyel meglévő épületeket lehet majd minősíttetni. Így a BREEAM minősítő rendszerek nemzetközi alkalmazhatósága is egyre bővül.